Odpowiedzialna gra na automatach online

Odpowiedzialna gra na automatach online

2014-08-21 21:34:17 -

Grasz na automatach on-line? Słyszałeś o osobach uzależnionych od hazardu? Sądzisz, że Ciebie to nie dotyczy? Przeczytaj nasz artykuł.

Uzależnienie od gry na automatach

Uzależnienie od gry na automatach jest takim samym uzależnieniem, jak każde inne. Wiele osób jest uzależnionych od alkoholu, seksu, papierosów, gier wideo i wielu innych pokus współczesnego świata. Zaliczają się do nich także gry komputerowe oraz hazard on-line.

Osoby niestabilne psychicznie są bardziej podatne na uzależnienia. Lecz nawet silne jednostki mogą załamać się pod wpływem trudnych sytuacji życiowych. Kiedy osoba popada w depresję, powinna zapomnieć o wszelkich pokusach, którym może ulec. Nigdy nie graj, kiedy jesteś zmęczony, masz osobiste problemy lub jesteś pod wpływem alkoholu albo narkotyku.

Zapobieganie uzależnieniu od gry on-line

Wszystkie kasyna i strony internetowe z grami oferują różnorodne narzędzia, pozwalające zapobiec uzależnieniu. Są to limity, które ograniczają Twoją grę. Lecz to od Ciebie zależy, czy je ustalisz. Pomyśl o tym, zanim zaczniesz grać.

Limit strat

Możesz określić kwotę, którą jesteś w stanie przegrać podczas gry. Kwota ta nie powinna zagrażać Twojemu budżetowi rodzinnemu, ani oszczędnościom. Gdy ustalisz limit, system kasyna zapobiegnie utracie większej ilości pieniędzy.

Limit czasu gry

Wiele kasyn oferuje możliwość ograniczenia czasu spędzanego na grze. Dzięki temu nie zaniedbasz pracy, przyjaciół i rodziny z powodu nałogowego hazardu.

Jak poznać, że jestem uzależniony od gry?

W Internecie jest dostępnych wiele testów, które pomogą określić stopień uzależnienia od gier na automatach. Możesz także odpowiedzieć na poniższe pytania:

  • Czy na gry wydaję więcej niż mogę wydać na rozrywkę?
  • Czy próbuję nadrobić straty z poprzedniego dnia, grając dalej?
  • Czy chcę poprawić swoją sytuację finansową, grając?
  • Czy gram, kiedy powinienem pracować?
  • Czy wolę grać niż spotykać się z przyjaciółmi?
  • Czy poświęcam więcej czasu na grę niż rodzinie?
  • Czy odkładam rozwiązanie problemów i zamiast tego idę grać na automatach?
  • Czy próbuję poprawić zły nastrój i przygnębienie grą? Czy gram, kiedy jestem zmęczony?
  • Czy łączę alkohol, narkotyki i hazard?
  • Czy gram dłużej niż początkowo planowałem?

Jeśli odpowiedziałeś TAK na co najmniej jedno pytanie, wykazujesz pierwsze oznaki uzależnienia. Nie lekceważ ich.

Jestem uzależniony od hazardu, co powinienem zrobić?

Jeśli jesteś w stanie dostrzec swoje uzależnienie, jest to pierwszy ważny krok w kierunku rozwiązania problemu. Następny krok wymaga tymczasowego zablokowania kont gracza lub przynajmniej określenia koniecznych limitów.

Rzadko kiedy można poradzić sobie z tym samemu. Będziesz potrzebował pomocy bliskich Ci osób. Jedną z możliwości jest rozmowa z rodziną i wspólne rozwiązanie problemu. Jeśli boisz się reakcji rodziny, skontaktuj się z psychologiem, aby uzyskać pomoc, lub skontaktuj się z centrum anonimowej pomocy. Ten link może być pomocny:

Wierzymy, że gra będzie dla Ciebie przyjemnością.

Wypróbuj ulubione gry za darmo
100 Burning Hot Slot Amusnet Graj
9k Yeti Slot Yggdrasil Graj
Berryburst Slot NetEnt Graj