Automaty do gier – fakty i mity

Automaty do gier – fakty i mity

2017-08-18 13:55:07 - Braňo "Ace"

Automaty należą do najpopularniejszych gier nie tylko w kasynie, ale również w świecie online. Automaty online, od początku ich wprowadzenia, pewnie utrzymują wiodącą pozycję w rankingu popularności gier. Może jednak nie wiesz o tym, że z automatami wiąże się dużo ciekawych faktów. Przykładowo, jeśli wydaje Ci się, że najwięcej automatów do gry znajduje się w USA, to niestety myslisz się, choć rzeczywiście, Las Vegas znajduje się Stanach Zjednoczonych. Przeczytaj 15 faktów i mitów, dotyczących automatów do gier, o których prawdopodobnie nie wiedziałeś.

 1. Światowym liderem w ilości automatów na terenie kraju nie jest USA, ale o dziwo, Japonia. W przeliczeniu na liczbę obywateli, jeden automat przypada na 27 osób.
 2. W USA jest zarejestrowanych około 800 000 automatów do gry. Ponad jedna czwarta z nich znajduje się w innym miejscu niż Las Vegas.
 3. Najwyższy jackpot w kasynie naziemnym na grach automatowych padł w Las Vegas w hotelu Excalibur. 25-letni inżynier oprogramowania wzbogacił się o 39,7 milionów dolarów.
 4. W świecie online najwyższą wygraną zdobył Jonathan Heywood, który w grze Mega Moolah wygrał jackpot progresywny w wysokości 13,2 milionów funtów. Zdobył go za pomocą zaledwie 25 pensów.
 5. Wokół gier automatowych powstało wiele mitów. Jeden z najpopularniejszych to ten, że gdy na automacie ktoś wygra, to automat dłuższy czas nie wypłaci żadnej wygranej (jest „cold“). Oczywiście, to nie jest prawda. W rzeczywistości możesz na nim wygrać zaraz w następnej rundzie.
 6. Zostańmy przy automatowych mitach, chcesz poznać kolejny? Wiele osób wierzy, że automaty bliżej wyjścia z kasyna są bardziej hojne i częściej wypłacają wygrane. Inni z kolei przysięgają, że w dzień roboczy (kiedy ludzie mają mniej czasu na granie) można na automatach wygrać więcej niż przez weekend.
 7. Nieważne, że ktoś będzie twierdził inaczej, grając na automacie gracz nie ma szans wpłynąć na wynik spinu po wciśnięciu guzika.
 8. Automaty do gry mają wiele nazw, w zależności od tego, w której części świata akurat jesteś. Najbardziej popularnymi są jednak Fruit machines, Bell machines, Poker machines, Puggies oraz oczywiście One – armed bandit.
 9. Pierwszy na świecie automat do gry powstał w 1895 roku. Nazywał się Liberty Bell i został skonstruowany przez mechanika samochodowego Charles’a Frey’a.
 10. Pierwszy automat video powstał w 1976 roku w Kalifornii. Został opracowany przez firmę Fortune Coin, a pierwsi zagrali na nim gracze z hotelu Hilton w Las Vegas.
 11. Według najnowszych szacunków, automaty do gry tworzą aż 85% wszystkich dochodów kasyn.
 12. Automaty do gry online są bezdyskusyjnie najczęściej granymi grami w każdym kasynie online.
 13. Największym automatem na świecie był w połowie ubiegłego stulecia automat Super Big Bertha. Mierzy on dwa i pół metra i jest szaroki na dwa metry. Działa on od 1950 roku.
 14. Pierwszy automat z 1895 roku był bardzo prostą maszyną mechaniczną. Dzisiejsze automaty składają się przeciętnie z 1200 oddzielnych części i ważą średnio 120 kilogramów.
 15. Obecnie automaty do gry są legalne w 41 krajach. Od 2000 roku ich liczba wzrosła niemal o jedną czwartą.
Wypróbuj ulubione gry za darmo
100 Burning Hot Slot Amusnet Graj
9k Yeti Slot Yggdrasil Graj
Berryburst Slot NetEnt Graj