Czym jest funkcja Gamble?

Czym jest funkcja Gamble?

2019-05-17 00:00:00 - Braňo "Ace"

Gamble, nazywana również Risk albo Ryzyko to funkcja, którą posiada większość automatów do gry i która Twoją radość z wygranej jest w stanie co najmniej podwoić. Przy odrobinie szczęścia jednak może ona Twoją wygraną przenieść na zupełnie inny poziom. A mowa tu o naprawdę prostej rzeczy.

Jak aktywować funkcję Gamble na automacie online?

Podstawą aktywacji tej funkcji jest wygrana na dowolnej zwycięskiej linii. Gra zaoferuje Ci wtedy możliwość natychmiastowego zaksięgowania wygranej. Jeśli jednak jej wysokość wyda Ci się zbyt niska albo po prostu chcesz zdobyć jeszcze więcej, mały chochlik siedzący podczas gry na ramieniu z pewnością podpowie Ci, abyś kliknął na przycisk Gamble.

Zasady i różne alternatywy funkcji gamble

Jeśli nie oprzesz się pokusie i aktywujesz funkcję Gamble, wyświetli Ci się odrębna minigra. Oczywiście są różne minigry na poszczególnych automatach, ale zasady są takie same. W większości przypadków masz do dyspozycji talię kart i musisz wybrać z dwóch możliwości. Najczęściej wybierasz jeden z dwóch kolorów (czarny, czerwony). Po dokonaniu wyboru, pierwsza z wierzchu karta zostaje odkryta i jeśli jej kolor zgadza się z Twoim wyborem, zdobywasz podwójną wygraną. Jeśli nie zgadniesz, tracisz całą swoją wygraną.

Niektóre automaty online umożliwiają jedynie podwojenie wygranej, na innych natomiast możesz swoją wygraną podwajać aż do określonej granicy. Zawsze jednak istnieje ryzyko, że przy kolejnym wyborze stracisz swoją wygraną. Chociaż nie do końca. Na niektórych maszynach możesz po jakimś czasie odłożyć połowę wygranej i tych pieniędzy już nie stracisz.

Jak już wyżej wspominaliśmy, zasad funkcji Gamble może być więcej. Zamiast koloru będziesz musiał wybrać jeden z dwóch symboli, wysoką albo niską kartę itp. Wybór w ogóle nie musi dotyczyć kart. Niektóre gry slotowe oferują monetę i wybór orła albo reszki. Nowsze gry na przykład oferują swojego rodzaju koło fortuny. Są na nim pola, które oznaczają zwycięstwo, porażkę, a niektóre wersje posiadają również pole bank, w którym zostanie odłożona cała albo połowa Twojej wygranej (w zależności od automatu). Istnieje jeszcze bardzo popularna wśród graczy alternatywa, podczas której w trybie gamble wybierasz w grze bonusowej click and pick obrazek, który ukrywa wielokrotność wygranej, jak również możliwość jej straty.

Ryzykować czy wygraną na automacie zawsze księgować na koncie?

Funkcji Gamble z pewnością musisz spróbować. Nie musisz ryzykować dużo, wystarczy skorzystać z niej przy małej wygranej, spróbować szczęścia i dodać do pierwotnej kwoty kilka dodatkowych monet. To się opłaca, sprawdź sam.

Wypróbuj ulubione gry za darmo
100 Burning Hot Slot Amusnet Graj
9k Yeti Slot Yggdrasil Graj
Berryburst Slot NetEnt Graj