Linie wygrywające na automacie do gry

Linie wygrywające na automacie do gry

2019-08-19 14:35:59 -

Na doskonałe wrażenia z gry może mieć wpływ wiele czynników. W różny sposób postrzegamy gry z odmienną grafiką, tematyką albo wysokością RTP. Jeśli chcesz doświadczyć pełnowartościowej gry, powienieś skupić się na jeszcze innym aspekcie, a mianowicie na liniach wygrywających. Na ilu liniach grać i jak najlepiej je wykorzystać?

Co to są linie wygrywające?

Linie wygrywające to wyimaginowane linie umieszczone wzdłuż automatu. Mogą być równoległe albo zygzakowate. Początek i koniec linii wygrywającej są z reguły oznaczone punktami albo liczbami po obu stronach automatu. Poszczególne linie często różnią się kolorami, aby graczom łatwiej było się zorientować na planszy gry.

Linie wygrywające na automacie do gry są „drogą do sukcesu“. Jeśli wygrywająca kombinacja znajdzie się na tej „drodze“, czeka Cię nagroda. Wygrywające symbole nie muszą znajdować się na całej linii, każdy automat ma w opisie podaną minimalną ilość symboli dla kombinacji wygrywającej. Linie wygrywające są w większości aktywowane od lewej do prawej strony, niektóre działają w obie strony.

Rodzaje linii wygrywających

Stałe linie wygrywające

Automaty ze stałą liczbą linii, mają je ustawione na stałe, ich liczby nie da się zmienić, zwiększyć albo zmniejszyć. Gracze zatem nie mogą kombinować i wszyscy grają z taką samą liczbą linii wygrywających. Dla wielu, taki automat jest lepszy, bo nie muszą przy nim rozważać różnych opcji gry.

Stałe linie wygrywające znajdziemy w grach slotowych, takich jak na przykład Book of Secrets, Butterfly Staxx, Joker Pro albo Jimi Hendrix.

Opcjonalne linie wygrywające

Opcjonalne linie wygrywające dają graczom możliwość wyboru liczby linii, z którymi chcą grać. Każda gra ma podaną najniższą i najwyższą liczbę linii wygrywających. Obowiązuje zasada, że z im większą liczbą linii grasz, tym wyższa jest stawka na jeden obrót. Jednak szansa na zdobycie zwycięskiej kombinacji jest również większa.

Linie możesz wybierać w takich grach slotowych jak Retro Reels Extreme Heat, Dizzy Hot czy 300 Shields od firmy NextGen Gaming.

Nieliniowe automaty do gry

Szczególnym przypadkiem są automaty do gry bez linii wygrywających. Wygrane są wypłacane na podstawie kombinacji symboli na poszczególnych walcach. Zasadniczo są to automaty z maksymalną liczbą linii wygrywających w odniesieniu do liczby walców i rzędów.

Do nieliniowych automatów należą takie gry, jak na przykład 4-walcowy automat Fruit Awards (81 opcji wygranej), 5-walcowy automat Twin Spin (243 opcji wygranej) czy 4-walcowy i 4-rzędowy automat Vampire Bride z 256 opcjami wygranej.

Niekonwencjonalne automaty do gry

Istnieją również gry slotowe z niekonwencjonalnym opracowaniem, w których symbole nie obracają się na walcach, ale są uzupełnieniem pola gry. Przykładem takich automatów jest Germinator albo Emoji Planet. Zwycięskie kombinacje są tworzone przez jednakowe, sąsiadujące ze sobą na polu gry symbole i są uzupełnione nietradycyjnymi bonusami w grze.

Z iloma liniami wygrywającymi należy grać?

Idealna liczba aktywowanych linii wygrywających nie istnieje. Zależy to od Twojego sposobu gry i oczekiwań. Idealna liczba aktywowanych linii zależy od:

  • Twojego budżetu na granie
  • Twojego stylu gry, czy jesteś regularnym czy okazjonalnym graczem
  • Stawki, którą chcesz postawić na jeden obrót
  • Pozostałych opcji automatu, np. o wiele jackpotów gra się tylko przy maksymalnej liczbie aktywnych linii wygrywających

Liczba linii wygrywających powinna zatem zależeć od tego, na jakim automacie grasz i jakie stawki obstawiasz. Nie poleca się aktywacji maksymalnej liczby linii wygrywających w połączeniu z maksymalnymi stawkami, jeśli dopiero zaczynasz grę. Na takie kombinacje mogą sobie pozwolić jedynie doświadczeni gracze VIP.

Graj tak, aby było wesoło

Liczbę linii wygrywających powinieneś wybierać zgodnie z zasadami odpowiedzialnej gry. Dzięki większej liczbie linii wygrywających możesz wprawdzie częściej wygrywać, ale szybko może się okazać, że Twój budżet maleje zbyt szybko.

Jeśli chcesz sprawdzić, jaka liczba linii wygrywających najbardziej Ci odpowiada, nie musisz od razu włączać gry za prawdziwe pieniądze. Wypróbuj automaty do gry online za darmo. Podczas gry w trybie dla zabawy, możesz sprawdzić czy lepiej gra Ci się z minimalną liczbą linii wygrywających i maksymalnymi stawkami albo będziesz raczej szukał złotego środka. Pamiętaj jednak o tym, że w grach slotowych nie chodzi jedynie o wielkie wygrane, ale głównie o dobrą zabawę.

Wypróbuj ulubione gry za darmo
100 Burning Hot Slot Amusnet Graj
9k Yeti Slot Yggdrasil Graj
Berryburst Slot NetEnt Graj