Bonusy i gry bonusowe na automatach

Bonusy i gry bonusowe na automatach

2019-04-12 00:00:00 - Braňo "Ace"

Istnieje wiele automatów online, w których autorzy postawili głównie na grafikę albo wyższe wygrane w grze podstawowej. Jeśli jednak gra ma słabo dopracowane bonusy, jest mało prawdopodobne, że będzie hitem. Przypomnij sobie swoje ulubione gry, a potem sam powiedz, co Ci się w nich najbardziej podobało. Bonusy będą na tej liście z pewnością bardzo wysoko.

Obecnie mamy tysiące automatów online, ale rodzajów bonusów nie jest zbyt dużo. Dlatego właśnie my, podobnie jak inni gracze, najbardziej cenimy sobie oryginalność i kreatywność twórców, którzy potrafią wprowadzać innowacje również w tej dziedzinie.

Jeśli jednak mamy omawiać jedynie popularne klasyki, to wymienić możemy głównie następujące bonusy:

Symbol Wild

Klasyka klasyk, tylko kilka automatów online obecnie nie posiada tego popularnego bonusu. Jego elementarną częścią jest symbol specjalny, który przy grze podstawowej działa jak joker. Oznacza to, że jeśli w wygrywającej linii zabraknie Ci jednego symbolu, a na jego miejscu pojawi się właśnie symbol Wild, to automat rozliczy linię jako kompletną i wypłaci wygraną, często również z pewną dopłatą za trafienie symbolu Wild.

Rozszerzający się symbol Wild

Specjalny typ symbolu Wild, który działa na tej samej zasadzie co klasyczny symbol Wild. Jego magia jednak tkwi w tym, że jeśli pojawi się w pewnym miejscu na polu gry, rozszerza się. Oznacza to, że rozszerzy się również na boczne pola i w ten sposób może stworzyć kolejne linie wygrywające.

Symbol Scatter

Druga nieśmiertelna klasyka i wierny towarzysz symbolu Wild. Kolejny z symboli specjalnych, które pojawiają się prawie w każdej grze. W większości przypadków aktywacja dowolnej gry bonusowej wiąże się właśnie z tym symbolem. Wystarczy go wykręcić przynajmniej trzy razy, w dowolnym miejscu i uruchomiona zostanie runda bonusowa. Oczywiście potrafi on działać również samodzielnie, przy czym po jego wykręceniu zdobywasz jakąś niezłą sumę pieniędzy.

Free Spiny

Chyba nie istnieje wśród graczy bardziej popularny bonus niż obroty za darmo. Freespins są szybkie, proste, hojne i nie kosztują ani złotówki. Czego chcieć więcej? Jeśli trafisz je, korzystaj. Jeśli twórcy gry byli tak szczodrzy i pozwolili na działanie również innych bonusów podczas ich trwania, to sytuacja jest wręcz idealna. Ich jedyną wadą jest to, że zazwyczaj jest ich bardzo mało.

Mnożnik

Możliwości działania mnożnika jest dużo. Zazwyczaj jednak chodzi o funkcję, która Twoją ostateczną wygraną pomnoży przez pewną wartość (x3, x5, x9 albo x15). Zwykle bonus ten zależy od tego, jak udaje Ci się łączyć wygrane. Bardzo popularny jest na automatach, na których nie toczą się walce, ale spadają kamienie, a te które tworzą wygrywającą kombinację następnie wybuchają. W takim przypadku, po każdym wybuchu następuje również wzrost mnożnika. Pomnażanie wygranej jednak może być związane również z innymi rzeczami, np. z bonusami, z free spinami itd. Kreatywni twórcy potrafią z tego popularnego bonusu stworzyć naprawdę ciekawe możliwości zdobycia wysokich wygranych.

Click and Pick

Ten bonus często jest związany z innym bonusem (najczęściej chyba z symbolem scatter), ewentualnie ma własny symbol specjalny. Chodzi w zasadzie o samodzielną grę bonusową, w której Twoim zadaniem jest na specjalnym ekranie dokonanie wyboru między kilkoma przedmiotami, które ukrywają różne bonusy. Wśród graczy chodzi o bardzo popularny typ atrakcji, ponieważ tu praktycznie nie da się przegrać. Możesz tylko zyskać. Czasami opcja ta bywa również połączony z kolejnym poziomem. W tym przypadku, w jednym z przedmiotów ukryte jest wejście do kolejnej minigry. Kiedyś chodziło o jeden z najczęściej używanych bonusów, ale w nowszych grach trochę stracił już na znaczeniu.

Wypróbuj ulubione gry za darmo
100 Burning Hot Slot Amusnet Graj
9k Yeti Slot Yggdrasil Graj
Berryburst Slot NetEnt Graj