Funkcja Autoplay – pomaga czy szkodzi?

Funkcja Autoplay – pomaga czy szkodzi?

2019-08-15 23:25:06 -

Każdy gracz w kasynie online gra w swoim własnym stylu, w którym czuje się najlepiej. Niektórzy wolą szybką grę, inni raczej chcą poznać każdy szczegół i funkcję gry. Miłośnicy szybkich gier z pewnością już spotkali się z funkcją „Autoplay“ i wielu z nich z niej korzysta. Czy jedna ta forma gry jest naprawdę korzystna?

Co to jest Autoplay?

Autoplay to funkcja automatycznego obracania walcami, którą znajdziesz chyba w każdym automacie do gry. Nie ma znaczenia czy wolisz gry przygodowe, upiorne albo owocowe automaty do gry. Granie na nich możesz znacznie przyspieszyć.

Działanie tej funkcji opiera się na prostej zasadzie. Wystarczy, że zaklikniesz funkcję automatycznego obracania, którą znajdziesz na polu gry. Następnie wybierzesz liczbę obrotów, które chcesz zrealizować. System z kolei obróci za Ciebie walcami, a Ty nie musisz klikać przy każdym obrocie. Autoplay możesz kiedykolwiek zatrzymać i znowu aktywować, a wysokość stawki w porównaniu z manualnym obrotem jest niezmienna.

Zalety funkcji automatycznego obrotu walcami:

  1. Przyspieszenie gry.
  2. Wygoda grania – gracz nie musi ręcznie klikać przy każdym obrocie.
  3. Gra toczy się nawet wtedy, gdy nie ma Cię w pobliżu.
  4. Wysokość stawki jest ciągle taka sama.

Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że automatyczne obroty to coś wspaniałego. Istnieją jednak sytuacje, w których funkcja ta może wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

Kiedy nie używać funkcji autoplay?

1. Masz ograniczony budżet albo nie masz ustawionych limitów finansowych

Jeśli dysponujesz mniejszym budżetem i nie masz ustawionych limitów na granie, to autoplay może doprowadzić do ogromnych problemów. Szybko zniży stan Twojego konta, zwłaszcza gdy nie zachowasz ostrożności.

Funkcja automatycznych obrotów nie potrafi rozumować jak istota ludzka i nie umie stwierdzić, kiedy nastała ta odpowiednia chwila na zatrzymanie obstawiania albo na przejście do innej gry. Nie każdy dzień jest szczęśliwy i jeśli po kilku rundach nie odniesiesz sukcesu, a w dodatku tego nie zauważysz, to budżet zniknie szybciej niż planowałeś.

Wyobraź sobie na przykład, że Twój dzienny budżet na granie to 100 euro. Wysokość stawki ustawisz na 5 euro. Automatyczna gra działa bez względu na wynik. Jeśli w każdej z 20 rund przegrasz, wydasz wszystko prawie natychmiast.

Przy ręcznym klikaniu obrotów, jesteś w stanie swoją grę lepiej kontrolować i zdecydować czy w przypadku porażki grę zakończysz albo będziesz kontynuować z innym typem gry.

2. Gdy właśnie zdobyłeś wysoką wygraną

Jeśli podczas gry automatycznej udało Ci się zdobyć wielką wygraną, zatrzymaj autoplay i zrób sobie przerwę. Decyzja o tym, co zrobisz po zdobyciu nagrody, nie powinna być podejmowana pod presją ani pod wpływem emocji.

Po zatrzymaniu automatycznych obrotów walcami odpocznij sobie, pozwól na przepływ pozytywnych emocji, idź się przejść albo spędź trochę czasu z rodziną.

3. Jeśli chcesz się w pełni cieszyć grą i przetestować opcje wygranych

Automatyczne obroty przyspieszą grę, co może pozytywnie wpłynąć na Twoje limity czasowe. Jednak korzystając z automatycznych obrotów nie masz zbyt wiele czasu na zaznajomienie się z grą i jej funkcjami. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku nowych gier.

Autoplay a darmowe gry

Grę automatyczną możesz wypróbować w grach za darmo jeszcze przed rozpoczęciem gry na prawdziwe pieniądze. Po prostu włączysz autoplay i obserwujesz grę, bez zbędnego wydawania pieniędzy. Sprawdź, czy taki styl gry Ci odpowiada, a jeśli tak, to zastosuj go również w grze na pieniądze.

Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z funkcji autoplay w grze na prawdziwe pieniądze, przestrzegaj następujących zasad:

  1. Nie pozwól, aby gra działała bez nadzoru przez dłuższy czas.
  2. Jeśli stan Twojego konta będzie małał szybciej niż oczekiwałeś, zatrzymaj autoplay.
  3. Przygotuj sobie plan w przypadku wielkiej wygranej.

Funkcja autoplay może być ciekawą alternatywą, jednak tylko wtedy, gdy będziesz grał w sposób odpowiedzialny. Życzymy wiele szczęścia!

Wypróbuj ulubione gry za darmo
100 Burning Hot Slot Amusnet Graj
9k Yeti Slot Yggdrasil Graj
Berryburst Slot NetEnt Graj