Gladiator
Typ gry Gra automatowa z licencją o tematyce filmowej
Format obrazu 4:3
Typ bębna Obrotowy
Walce 5 walców, 3 rzędy i 25 linii wygrywających
Współczynnik zwrotu 94 %
Stawka minimalna 0.01 €
Stawka maksymalna 1250 €
Inne cechy gry Obroty za darmo, zastępowanie symboli jokerem (Wild), symbole scatter, gamble, mnożniki

Z grami automatowymi tworzonymi na licencjach filmowych bywa różnie – nieciekawe, niewyraźne, często poprostu spartaczone. Automat Gladiator jednak, to co innego. Od czasu swojej premiery grze udało się, na nasyconym już rynku, zdobyć status legendy. Nie ma więc aż tak wielkiego znaczenia to, że gra jest już trochę podstarzała, a jej niegdyś doskonała grafika została już lekko nadgryziona zębem czasu.

Jeśli jesteś fanem Russell’a Crowe’a, który w 2000 roku jako zdegradowany generał Maximus Decimus Meridius podbił nie tylko Koloseum, ale również ekrany kin, niestety będziesz trochę rozczarowany. Gra automatowa Gladiator korzysta z tematyki filmowej w pełnym rozmiarze, jednak oblicza niepokonanego Russell’a nie zobaczysz w niej ani razu.

Gladiator starzeje się z klasą

Zostawmy jednak byłego gladiatora w spokoju i przyjrzyjmy się na czym polega omawiana gra. Mowa tu o 5-walcowym automacie z 25 zwycięskimi liniami. Jak już wspominaliśmy, ząb czasu jest nieubłagany i widać jego ślady na grafice gry. Nie jest to jednak takie straszne. Na walcach znajdziesz klasyczne automatowe litery, a także podobizny głównych postaci z filmu. Nie zabrakło samolubnego cesarza granego przez Joaquim’s Phoenix’a, co wywołało radość w ciemnych zakątkach naszej duszy. Wiele uciechy sprawiają także króciutkie sekwencje filmowe pojawiające się w momencie wykręcenia zwycięskiej kombinacji.

Trochę mniej niż grafika postarzało się audio gry. Dźwięki pochodzą z fimowej aranżacji i są godne gladiatorskich walk. Z czasem wprawdzie mogą nieznacznie zacząć nużyć, ale jest to równoważone ich zmianą i przyspieszaniem tempa przy włączeniu funkcji specjalnych.

Gry bonusowe w automacie Gladiator

Funkcje specjalne w grze są bardzo udane. Zacznijmy od bonusu Gladiator. Aby go uruchomić musisz wykręcić trzy lub więcej symboli Wild, reprezentowanych przez zdjęcie Maxima Decima (jest on zamaskowany, więc nie wiemy na pewno czy zagrał go Crowe). Jeśli to Ci się uda, walce 2, 3 i 4 zmienią się, a Ty będziesz obserwować jak ukazuje się na nich hełm gladiatora. Hełm pojawia się w trzech kolorach o różnych wartościach określających kwotę, którą wygrasz. W sumie zobaczysz 9 hełmów, a suma ich wartości będzie Twoją wygraną. Jeśli zyskana kwota wyda Ci się zbyt niska, to zawsze możesz spróbować funkcji gamble. Jedyne co musisz zrobić, to wybrać kolor i poczekać na wynik. Jeśli trafisz, to Twoja wygrana zostanie podwojona, jeśli nie, to stracisz wszystko.

Bardziej interesującym bonusem jest niewątpliwie bonus Koloseum. Zagrasz w niego, jeśli uda Ci się wykręcić 3 lub więcej symboli Scatter, przedstawiających sławną arenę gladiatorską. Jak tylko to Ci się uda, zobaczysz przed sobą cztery rzędy kamieni. Z każdego rzędu wybierzesz jeden kamień i w ten sposób odkryjesz swoją wygraną. Każdy rząd kamieni ukrywa inne nagrody:

  • 1. rząd określa ilość darmowych gier, które startują zaraz po zakończeniu gry bonusowej.
  • 2. rząd określa zwycięski mnożnik obowiązujący podczas bezpłatnych gier.
  • 3. rząd określa liczbę symboli Scatter dodawanych podczas obrotów za darmo.
  • 4. rząd określa liczbę symboli Wild dodawanych podczas obrotów za darmo.

Dzięki odpowiedniej kombinacji i z odrobiną szczęścia możesz zatem wygrać naprawdę niezłe kwoty. Wisienką na torcie są dodatkowe trzy obroty za darmo, które możesz zdobyć wykręcając na trzecim walcu podczas free spinów naszego „ulubionego“ cesarza, przy akompaniamencie podniosłych dźwięków walki.

W Gladiatora musisz koniecznie zagrać

Mimo zaawanasowanego wieku, nie możemy automatu Gladiator ocenić w sposób negatywny. Wręcz przeciwnie. Na automacie gra się bardzo przyjemnie i oferuje on wiele zabawy i emocji. Bardzo hojne gry bonusowe na automacie Gladiator są z pewnością dużą atrakcją. A jeśli chcesz się poprostu przekonać czy automat Gladiator jest stworzony akurat dla Ciebie, to zapraszamy do wypróbowania go za darmo w jednym z Waszych ulubionych kasyn albo bezpośrednio na naszej stronie.

Filmowe automaty wideo

Inne sloty do gier od Playtech