Kong
Typ gry Video slot
Format obrazu 4:3
Typ bębna Obrotowy
Walce 5 walców, 20 wygrywających linii
Współczynnik zwrotu 95,5 %
Stawka minimalna 0.01 €
Stawka maksymalna 5 €
Inne cechy gry Obroty za darmo, zastępowanie symboli jokerami, autoplay, bonus minigames.

King Kong jest niewątpliwie jedną z ikon srebrnego ekranu. Historia olbrzymiego goryla wyrwanego z jego naturalnego środowiska i przeniesionego do Nowego Jorku, zakończona epicką sceną na Empire State Building, jest chyba znana każdemu (nie tylko) miłośnikowi filmu.

Kong: The 8th Wonder Of The World

Gra automatowa Kong: The 8th Wonder Of The World jest inspirowana filmem Peter’a Jackson’a z 2005 roku. I trzeba przyznać, że czerpie ona z filmu to, co w nim najlepsze. Playtech przyłożył się do zadania i stworzył automat online z niesamowitym klimatem. W grze spotkasz nie tylko główne postacie, ale dzięki stylowej i subtelnej pracy nad grafiką i dźwiękiem, masz możliwość przeniesienia się do lat 30-tych minionego stulecia.

Doskonale dopracowany wygląd automatu

Podstawę tworzy klasyczny 5-cio walcowy automat z 20 liniami wygrywającymi. Gra zaczyna się w dżungli (w historię wprowadzi Cię przyjemne intro filmowe) i od samego początku będziesz mile zaskoczony jakością dźwięku. Tak, jak we wszystkich automatach filmowych od firmy Playtech, również gra Kong przejęła oryginalne dźwięki z filmu, tak więc są one odpowiednio podniosłe i wyraźnie wpływają na ogólne wrażenia z gry.

Na ekranie widzisz kilka typów symboli. Standardowe to 10, J, Q, K i A, te wyższe to z kolei obrazki głównych bohaterów filmu. Nawiasem mówiąc, właśnie z nimi związana jest nasza skarga odnosząca się do strony graficznej gry. Zdjęcia postaci bowiem są strasznie rozpikslowane i w ogóle nie pasują do reszty starannie dopracowanej grafiki. Na szczęście, jest to tylko mała skaza na, skądinąd, wspaniałej grze. Symbol Wild jest przedstawiony za pomocą rozwścieczonego Konga, a na symbolach scatter znajdziesz logo gry.

Dwa tryby gry

Automat do gry Kong: The 8th Wonder Of The World skrywa w sobie właściwie dwie gry. Grając będziemy mieć bowiem do czynienia z dwoma trybami: Jungle Mode i Big City Mode. Każdy tryb posiada swoje własne opracowanie graficzne i nieznacznie różniące się od siebie bonusy, tabelka wypłat pozostaje jednak tak sama.

Przy Jungle Mode, po każdym obrocie z 3 albo więcej symbolami Wild, włączy się funkcja Wild Jungle respins, w której gracz zostaje nagrodzony 3 obrotami za darmo. Jeśli na walcach pojawi się dżoker, to pozostanie on tam, dopóki jego funkcja się nie skończy. Jeśli będziesz miał szczęście i zyskasz wygraną scatter za 3 albo więcej symboli scatter na walcach, dostaniesz szansę na Skull Island Bonus. Polega on na tym, że na rozłożonej przed Tobą mapie wyspy musisz odznaleźć trzy obrazki tego samego zwierzęcia. Wygrasz jednak nawet wtedy, gdy znajdziesz jedynie samego Konga.

Dostając się na Skull Island doprowadzisz tryb Jungle mode do końca i po zakończeniu minigry zostaniesz przesunięty do trybu Big City Mode. Nowy tryb ma własną grafikę, co sprawia wrażenie obcowania z zupełnie inną grą niż przed chwilą. Zasady są jednak takie same. Trzy lub więcej symboli Wild uruchamia funkcję Wild Kong Respins. Ponownie masz do dyspozycji trzy obroty, które jednak dają inne korzyści.

Inna minigra czeka na Ciebie również po wykręceniu trzech symboli scatter. Tym razem znajdziesz się w roli Konga na dachu wieżowca, a Twoim zadaniem będzie ściągnąć na ziemię przynajmniej jeden z trzech nadlatujących samolotów. Za każdy strącony samolot dostajesz gotówkę. Po dokończeniu minigry, wracasz jednak do trybu Jungle mode.

Podsumowanie automatu Kong: The 8th Wonder Of The World

Playtech udowodnił, że potrafi tworzyć wyjątkowo dobre automaty. Kong to udana gra. Od premiery filmu wprawdzie minęło już sporo czasu, ale gra nie traci przez to ani trochę na atrakcyjności. Jeśli masz już dosyć prostych automatów typu Cat Queen oraz innych wariantów pustynnych i masz ochotę zagrać w coś naprawdę interesującego, to koniecznie zagraj w Konga. Obiecujemy, że nie pożałujesz.

Filmowe automaty wideo

Inne sloty do gier od Playtech