Rocky
Typ gry Slot wideo
Format obrazu 4:3
Typ walców Walce obrotowe
Walce 5 walców, 3 rzędy, 25 linii wypłaty
Stopa zwrotu 95.02 %
Stawka minimalna €0.01
Stawka maksymalna €25
Pozostałe cechy gry Zastępowanie symboli jokerami, obroty za darmo, gry bonusowe, funkcja gamble, jackpot

Jeśli nie należysz do osób, które przy piosence Eye of Tiger dostają gęsiej skórki i mają ochotę wskoczyć na ring, a po 12 rundach z poobijaną twarzą rzucić się w ramiona miłości swojego życia, to możesz przestać czytać ten tekst właśnie w tym momencie. Jeśli jednak okres Twojego dorastania przypada na lata 80-te i 90-te, to napewno dobrze znasz losy włoskiego boksera, którego pełną przeszkód karierę śledziłeś z zapartym tchem.

Playtech wie co się graczom podoba i postawił na najbardziej znane filmowe alter ego Stallone’a (wybacz Rambo), co praktycznie było pewniakiem. Tworząc jednak filmowe automaty na licencji trzeba zawsze być ostrożnym i mieć nadzieję, że programiści potraktują grę dostojnie i nie zrobią z automatu jedynie kolejnego zwykłego slota z motywem filmu. Czy to zadanie udało się wykonać w przypadku gry Rocky? Cześciowo tak.

Aż tak wyraźna wygrana to niestety nie jest, a przez kilka rund ROCKY prawie przegrał. Na szczęście jakoś to wytrzymał i na końcu gra pozostawia przyjemne uczucie. Jeśli jednak porównamy tą grę z, np. grą KONGO, to jest mało prawdopodobne aby ROCKY wygrał ten pojedynek.

Automat w klimacie retro

Zacznijmy od tego, jak online gra automatowa ROCKY wygląda. Firma Playtech umie tworzyć piękne gry, ale również takie, które wyglądają mniej atrakcyjnie. Rocky należy na szczęście do tej pierwszej kategorii. Grafika, choć nie jest specjalnie supernowoczesna, to idealnie pasuje do nostalgicznego nastroju lat 80-tych. Rzadko kiedy obazki poszczególnych symboli sprawiają na nas dobre wrażenie, ale w tym przypadku chyba się to udało. Na obrazkach znajdziesz wszystkie znane postacie, które zapamiętałeś z filmów. Chyba tylko zabrakło nam trenera Mickey’a.

Trzeba przyznać, że pomysł z zastąpieniem symboli klasycznych 10, J, Q, K oraz A przez litery R, O, C, K, Y bardzo nam się spodobał. Jeśli wspomnianą kombinację uda Ci się wykręcić na walcach w jednej rundzie, to zyskasz wygraną – 5-krotność swojej stawki.

Trochę byliśmy zaskoczeni tym, że w grze nie ma muzyki. Motyw przewodni Rocky’ego niby jest, ale musisz najpierw kliknąć na informacje, aby go usłyszeć. Tak samo wspominany wcześniej hit od grupy Survivor. Gdyby był, to napewno gra wciągnąłby nas jeszcze bardziej. Jednak nie musisz się tym specjalnie martwić. Reszta dźwięków dobrze nawiązuje do filmu i środowiska bokserskiego. Musimy przyznać się, że czasem kręciliśmy walcami tylko po to, aby usłyszeć dźwięk uderzeń Rocky’ego w worek treningowy. Już to było dostatecznie zabawne.

Gry bonusowe online automatu Rocky są warte wypróbowania

Przejdźmy do gier bonusowych. Tych oczywiście nie zabrakło. Napis ROCKY już wspominaliśmy, przyjrzyjmy się zatem symbolom Wild i Scatter. Symbol Wild, którego przedstawia Rocky we własnej osobie, standardowo zastępuje wszystkie symbole, oprócz symbolu Scatter, symbolu Bonus i nie zastępuje także liter w napisie ROCKY. Jeśli uda Ci się wykręcić 5 symboli Wild, zyskujesz jackpot.

Na symbolach Scatter widnieje napis „Rocky Włoski Ogier“ i jeśli uda Ci się wykręcić na walcach ogiera 3, 4 albo 5 razy to dostaniesz nagrodę w formie 15, 20 albo 25 obrotów za darmo. Ponad to, korzystając z darmowych obrotów grasz z mnożnikiem, który podwaja wygraną. Dodatkowo, jeśli podczas tych obrotów uda Ci ponownie wykręcić 3 lub więcej symboli scatter, to zyskujesz kolejnych 15 obrotów za darmo.

Ostatnią funkcją bonusową, najbardziej zaawansowaną, jest Bonus. Zyskasz go jeśli na pierwszym i piątym walcu wypadną w jednej rundzie symbole Bonus. W tej grze są na nich przedstawione rękawice bokserskie. Po wykręceniu tej kombinacji zostaniesz przeniesiony do pojedynku bokserskiego. Najpierw wybierasz przeciwnika z trójcy legendarnych rywali Rocky’ego: Apollo Creed‘a, Ivana Drag‘a albo Clubbera Lang’a. Po dokonaniu wyboru następuje złożony z 12 rund pojedynek, w który już nie możesz ingerować w żaden sposób. Wygrana zostanie Ci przyznana, jeśli Rocky wygra rundę. Jeżeli Rocky’emu uda się znokautować przeciwnika w mniej niż w 12 rundach, to wszystkie kolejne rundy uznaje się za zwycięskie.

Warto jest zagrać na automacie Rocky?

Jak zatem brzmi nasz ostateczny werdykt? Zwycięstwo na punkty. Rocky to zabawna gra automatowa z przyjemnym klimatem retro, którego z pewnością musisz spróbować. Zagraj w online automat Rocky za darmo, bez rejestracji bezpośrednio u nas na stronie, a zobaczysz czy również w Tobie wzbudzi ona przyjemne wspomnienia, tak jak wzbudziła je w nas.

Filmowe automaty wideo

Inne sloty do gier od Playtech